ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

Ako si vybrať tie správne topánky na svadbu

Na zozname svadobných doplnkov sú topánky pravdepodobne na prvom mieste. Pre niektoré nevesty je nájdenie dokonalého páru rovnako dôležité ako výber svadobných šiat, pre iné sú to len ďalšie topánky. Nech je to akokoľvek, strávite v nich pravdepodobne prevažnú časť svojho svadobného dňa. Otázkou zostáva ako si ale perfektné topánky vybrať? My sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ktoré sa by vám mohli zísť.

 

Zdroj obrázku: https://www.brides.com/gallery/new-perfumes-for-spring-weddings

Zdroj obrázku: https://www.brides.com/gallery/new-perfumes-for-spring-weddings


Najprv si vyberte svadobné šaty

Je možné, že už ste našli svadobné topánky vašich snov, ale počkajte s ich kúpou, ak ste ešte nemáte tie pravé šaty. Hlavným dôvodom je, že chcete, aby vám svadobné šaty ladili s topánkami. Dĺžka šiat je tiež dôležitá. Pri krátkych svadobných šatách je topánky vidieť viac ako pri tých dlhých, a preto by mali dopĺňať celkový svadobný outfit. Prípadne mu dodať niečo viac – farebnosť, trblietky, čokoľvek čo sa vám páči.

Nekupujte topánky na poslednú chvíľu

Nemusíte si topánky kúpiť hneď so šatami, ale ani nechať si to na poslednú chvíľu nie je práve najlepšie. Chcete predsa, aby sa vám hodili k šatám a aby ste sa v nich cítili pohodlne. A to sa pri nakupovaní pod tlakom z nedostatku času asi nestane.

Nakupujte v kamenných obchodoch a nie online

Online nakupovanie je v súčasnosti tým najobľúbenejším…je to pohodlné, rýchle a nemusíte pri tom ani vyliezť z postele, ak nechcete ;). Samozrejme, predtým ako sa vyberiete do kamenného obchodu môžete si spraviť malý prieskum online. V pokoji si prezriete  ponuku jednotlivých značiek a v obchode si potom už len vyskúšate vybrané topánky a vyberiete tie pravé. Vo svadobných topánkach strávite počas svojho veľkého dňa kopu času, preto je dôležité, si ich vyskúšať predtým ako dáte predavačke svoju platobnú kartu. Musíte si byť isté, že sú dostatočne pohodlné, aby ste v nich vydržali stáť možno aj niekoľko hodín.

Pri výbere prihliadajte aj na miesto, kde sa vaša svadba koná

Rovnako ako pri akejkoľvek inej príležitosti, nemali by ste zabúdať zvážiť miesto konania vašej svadby pri výbere topánok. Platí to dvojnásobne, ak sa svadba koná vonku. Je omnoho jednoduchšie vyzerať elegantne v 10-centimetrových lodičkách v uličke kostola ako niekde v záhrade alebo pri jazere.


Zdroj obrázku: http://myweddingguides.com/gallery/wedding-shoes/

Zdroj obrázku: http://myweddingguides.com/gallery/wedding-shoes/Nebojte sa farieb

Už dávno neplatí, že vaše topánky musia byť len biele, aby ladili k šatám. Veď ani pri svadobných šatách už toto pravidlo neplatí. Všetko závisí len od vás. Samozrejme môžete si vybrať z klasických farieb ako spomínaná biela alebo telová, prípadne farba šampanského. Ak vás klasika nudí, vyskúšajte metalické farby ako strieborná, zlatá alebo ružovo – zlatá. Metalické topánky dodajú vášmu svadobnému outfitu trochu lesku. Obľúbenou farbou neviest je aj modrá, a to od tej najbledšej až po tmavú kráľovskú modrú. Tie ešte odvážnejšie nevesty môžu zladiť farbu svojich topánok s kvetmi svadobnej kytice alebo s farebnou spodničkou. Prípadne sa môžete tiež zladiť s vaším drahým.

 

Držte sa štýlu vašej svadby

Pravdepodobne si nekúpite šaty aj topánky v ten istý deň, a preto je dôležité myslieť na to, v akom štýle sú vaše svadobné šaty a aj celá svadba. Ak sú v retro alebo vintage štýle aj vaše topánky by mali byť. Chcete predsa, aby sa jednotlivé kúsky vášho svadobného outfitu k sebe hodili.

 

Nezabúdajte na Vaše pohodlie

Samozrejme, že chcete, aby vaše topánky vyzerali na nohe skvelo, ale aký zmysel vôbec majú krásne topánky, ak si ich po pár minútach chcete vyzuť? V prvom rade treba brať do úvahy výšku opätku. Ak nie ste zvyknutá chodiť v topánkach s opätkom vyšším ako pár centimetrov nemá pre vás veľký zmysel kúpiť si úžasné lodičky s takým, čo má desať a viac centimetrov, keď v nich nevydržíte spraviť viac ako niekoľko krokov. Ak predsa len chcete mať topánky na vysokom opätku dobrým nápadom je vybrať si také, ktoré majú hrubší opätok (čo by nemal byť problém, keďže v súčasnosti sú hrubšie opätky veľmi trendy) alebo s platformou.

Niektoré ženy majú širšie nohy ako tie druhé, čo je dôležitý fakt, ktorý treba tiež vziať do úvahy. Topánky so zaväzovaním alebo prackami ponúkajú väčší komfort pre tie z vás, ktoré nemajú nohu ako Popoluška.

 

Druhá skúška doma

Väčšina topánok sa dá vrátiť, ak sú nenosené a v pôvodnej krabici. Ak máte tú možnosť, prejdite sa v nich doma aspoň hodinu, najlepšie po koberci, aby ste nezničili podrážku, v prípade, že ich budete musieť vrátiť. Je vysoko pravdepodobné, že ak vo svojich topánkach nevydržíte tú hodinu doma, tak svadobný obrad, fotenie a následnú hostinu nevydržíte určite.

 

Na záver dúfame, že naše malé tipy ako si vybrať tie správne svadobné topánky vám pomohli a vy v tých svojich vydržíte nielen počas svadobného obradu, ale v nich pretancujete aj celú noc 🙂 .