ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

Svadobné trendy roku 2019


Ani sme sa nenazdali a máme tu rok 2019 a s ním prichádza aj nová svadobná sezóna. Ak sa práve v tomto roku chystáte spečatiť svoj vzťah aj oficiálne, určite by ste sa mali oboznámiť s nasledujúcimi svadobnými trendami, ktoré spravia váš veľký deň ešte o trošku špeciálnejším a krajším 😉 .


Čierna je nová biela

https://www.marthastewartweddings.com/649366/new-wedding-trends-2019?slide=899214
Zdroj obrázku: https://www.marthastewartweddings.com/649366/new-wedding-trends-2019?slide=899214

So svadbou sa vo všeobecnosti najčastejšie spája biela farba. Možno sa vám zdá, že čierna je, na takúto radostnú udalosť, priveľmi smutná. Jej kontrast v kombinácii s akoukoľvek inou farbou dodá vašej výzdobe na sofistikovanej rafinovanosti.So svadbou sa vo všeobecnosti najčastejšie spája biela farba. Možno sa vám zdá, že čierna je, na takúto radostnú udalosť, priveľmi smutná. Jej kontrast v kombinácii s akoukoľvek inou farbou dodá vašej výzdobe na sofistikovanej rafinovanosti.


Balónové steny a oblúky

https://aisleperfect.com/2017/06/balloon-decor-ideas.html
Zdroj obrázku: https://aisleperfect.com/2017/06/balloon-decor-ideas.html

Minulý rok si vo veľkom páry objednávali na svoju svadbu kvetinové steny, pred ktorými si oni a rovnako aj svadobčania mohli spraviť krásne fotky. Podľa expertov balónové steny sú kvetinové steny tohto roka. Všetci sú nimi doslova posadnutí, a preto by nemala chýbať ani na vašej svadbe.


Koralovo-ružová farba roka 2019

http://emmalovesweddings.com/pantone-color-of-the-year-2019-26-living-coral-wedding-ideas/
Zdroj obrázku: http://emmalovesweddings.com/pantone-color-of-the-year-2019-26-living-coral-wedding-ideas/

Každoročne uverejňuje inštitút Pantone farbu roka. Pre 2019 to bude korálová – pekný odtieň ružovej a oranžovej. Je veľmi obľúbená hlavne pri výbere farebných paliet na svadby v lete. Dobre sa kombinuje s tmavo – modrou a žltou. Nezabudnite ju do svojej výzdoby určite nejakým spôsobom tento rok zahrnúť, aby vaša svadba mala ten správny módny nádych 😉 .


Offline svadba

https://sk.pinterest.com/pin/334955291032387655/
Zdroj obrázku: https://sk.pinterest.com/pin/334955291032387655/

Žijeme v digitálnom svete sociálnych sietí a častokrát zabúdame si daný okamžik, ktorý sme práve postli na Instagram alebo Facebook aj vychutnať. Samozrejme, éra smartfónov nám umožňuje zachytiť svadbu omnoho rýchlejšie a jednoduchšie ako kedysi. V roku 2019 môžeme však očakávať čoraz viac „offline svadieb“, kde bude zakázané používanie smartfónov počas obradu a dokonca v niektorých prípadoch aj počas hostiny.


Hostina a svadobné menu na mieru

Páry sú čím ďalej tým kreatívnejšie pri výbere svadobného menu a jedla pre po polnočný bufet. V roku 2019 budeme na svadbách vidieť tematicky ladené občerstvenie v podobe sushi barov, taco stánkov, pizze poskladanej z ingrediencií na mieru a mnoho ďalších. To platí aj pre drinky, veľmi ľahko sa môže stať, že práve tento rok navštívite svadbu, kde vám ponúknu na pitie drink namiešaný špeciálne na počesť novomanželov.


Zdroj obrázku: http://theeverygirl.com/5-wedding-trends-every-2019-bride-should-know-about/

Ilustrované pozvánky

https://www.bridesmagazine.co.uk/gallery/2019-wedding-trends
Zdroj obrázku: https://www.bridesmagazine.co.uk/gallery/2019-wedding-trends

Jedným z tých unikátnejších svadobných trendov pre rok 2019 sú maľované pozvánky. V súčasnosti sú pozvánky asi jedinou poštou, ak nerátame účty, ktoré dostávame do schránky. Preto sú každým rokom čoraz viac originálnejšie. Na pozvánky sa maľujú páry samotné alebo miesto konania svadby. Pozvánky sú tak skutočne osobné a hostí ešte viac na svadbu navnadia.


Technológie na svadbe

https://www.shefinds.com/collections/2019-popular-wedding-trends/#slide-5
Zdroj obrázku: https://www.shefinds.com/collections/2019-popular-wedding-trends/#slide-5

Môže sa vám zdať, že drony na svadbu nepatria, ale my vám garantujeme, že tento rok ich bude vidieť všade. Čoraz viac párov si pri hľadaní videografa dáva podmienku mať v svadobnom videu zábery svadby nakrútené z výšky práve dronom. Celej svadbe to dodáva na dramatickosti, nemyslíte?


Zamat a tvrdený plast

https://www.brides.com/gallery/2019-wedding-reception-trends
Zdroj obrázku: https://www.brides.com/gallery/2019-wedding-reception-trends

Zamat evokuje honosnosť a eleganciu, a preto sa niet čomu čudovať, že si našiel svoje miesto aj v svadobných trendoch na rok 2019. Krásne ho dopĺňajú napríklad stoličky z priesvitného tvrdeného plastu. Takáto kombinácia vyzerá veľmi moderne a šik. Bonusom je tiež, že vyzerá úžasne na fotkách .


Nový druh zábavy pre hostí

https://graziadaily.co.uk/life/real-life/new-wedding-trends/
Zdroj obrázku: https://graziadaily.co.uk/life/real-life/new-wedding-trends/

Fotobúdky v roku 2018 nesmeli chýbať na žiadnej poriadnej svadbe. V nasledujúcom roku však budú na ústupe. Svadobné páry začínajú pomaly hľadať nové spôsoby ako svojich hostí zabaviť. Obľúbenými sa stávajú veštkyne, ktoré hosťom vykladajú ich osud z tarotových kariet. Čoraz viac sa tiež objednávajú karikaturisti kresliaci portréty svadobčanov na požiadanie. Takáto kresba môže zároveň slúžiť ako netradičná výslužka a krásne memento.


Ekologická svadba

https://bridalmusings.com/2016/01/5-ideas-for-a-giveback-wedding/#_a5y_p=5123132
Zdroj obrázku: https://bridalmusings.com/2016/01/5-ideas-for-a-giveback-wedding/#_a5y_p=5123132

V posledných mesiacoch sa naozaj veľa diskutuje o tom ako našu planétu zaťažujeme používaním jednorazových plastov. Po vzore princeznej Eugénie by sa budúce nevesty pri plánovaní svojej svadby mali snažiť myslieť viac na životné prostredie. Od výberu kvetov, cez šaty ušité podľa pravidiel trvalej udržateľnosti až po catering, ktorý používa látkové servítky a sklenené slamky.


Vyvoňaná hostina

https://www.bridesmagazine.co.uk/gallery/2019-wedding-trends
Zdroj obrázku: https://www.bridesmagazine.co.uk/gallery/2019-wedding-trends

Svetlo zapálenej sviečky dokáže za pár sekúnd navodiť dokonalú romantickú atmosféru. Pre umocnenie tohto dojmu si stále viac párov na svoju svadbu vyberá aromatické sviečky s ich obľúbenou vôňou. Niektorí si dokonca nechávajú navrhnúť unikátnu vôňu, špeciálne pre svoju svadbu. 


Trendy na rok 2019 už poznáte. Teraz môžete začať s plánovaním svojej vysnívanej svadby. Tak čo, neviete sa už dočkať?