ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

Naši snúbenci Veronika a Jaro – Svadba v čase koronakrízy

Doslova pred pár dňami si sa stala manželkou, aký je to pocit? 🙂

Nakoľko sme sa brali po skoro 10 rokoch spolunažívania v jednej domácnosti, neoficiálnou manželkou som sa stala už dávno :). Preto sa môj vnútorný pocit nezmenil. Teraz je to oficiálne potvrdené aj sobášnym listom :). Doma fungujeme stále rovnako.

Ako prebiehali prípravy na vašu svadbu, kým neprišla korona?

  

Prvé prípravy na svadbu začali približne rok pred termínom sobáša. Všetko šlo bez väčších problémov. Veľa vecí sme nakupovali a vybavovali priamo cez internet alebo telefonicky. Svadobné šaty a oblek sme si dali šiť na mieru. Mali sme špecifickú predstavu o svadobnom oblečení. Natrafili sme na ten najlepší svadobný salón aký sme mohli. Skúšky prebiehali v dostatočnej časovej rezerve, preto ani korona nám neskomplikovala odovzdanie oblečenia na čas.  Svadobný salón nám ušil nádherné oblečenie podľa našich predstáv a tiež aj rúška, ktoré ladili s oblečením. Za čo všetkým dievčatám z salóna veľmi pekne ďakujeme. 

Svadobné obrúčky sme si dali vyrobiť na mieru taktiež. Pán zlatník vyrobil nádherný pár jedinečných zlatých obrúčok. 

Počas svadobných príprav sme spoznali veľa milých a ústretových ľudí s profesionálnym prístupom. Od nikoho sme nepočuli odpoveď: „to nejde“ alebo „to sa nedá“. 

Zvažovali ste, že svadbu zrušíte alebo preložíte?

Nie, nezvažovali. Aj keby mal byť svadobný obrad len so svedkami, určite by sme sa vzali v plánovaný termín. 

Ako nakoniec svadba prebiehala?

Jediný veľký problém nastal tesne pred svadbou s reštauráciou. Mali sme rezervovaný menší priestor v reštaurácii, ktorá bohužiaľ kvôli korone skončila. Snažili sme sa skontaktovať s prevádzkou niekoľko krát, bohužiaľ neúspešne. Tri dni pred sobášom sme boli nútení hľadať novú reštauráciu. Všetko dobre dopadlo a našli sme ešte lepší priestor ako pôvodný :))).  

Svadba prebehla bez menších problémov a hlavne neuveriteľne rýchlo. Na obrad prišlo okolo 40 ľudí. Našťastie už koncom mája neboli opatrenia voči korone také prísne a všetci sa mohli zúčastniť svadobného obradu v sieni. Rúška boli stále potrebné. Pred bozkom sme si mohli dať rúška dolu :). 

Koľko hostí ste mali na svadbe? Stretli ste sa s nejakými výhradami alebo napríklad tým, že niekto pre strach z nákazy sa vášho veľkého dňa nakoniec nezúčastnil?

Na svadobnej večeri sme mali 14 ľudí. Tak ako sme plánovali. Išlo o najbližšiu rodinu a najbližších kamarátov. Myslím si, že strach z nákazy nemal nikto. 

Ako veľmi zmenili okolnosti vašu svadbu?

Až na zmenu reštaurácie, prebehlo všetko ako sme si naplánovali. 

Urobila by si niečo inak?

Myslím si, že nie :)). Všetko je tak ako má byť. 

V čase karantény sa mnohí ľudia dlho nevideli so svojimi blízkymi, máš pocit, že korona spôsobila možno niečo také, že ste si boli počas vášho dňa s rodinou bližší či vzácnejší, že ste to celé prosto viac prežívali?

S najbližšou rodinou sme boli v úzkom kontakte pred koronou. Počas korony sme si viac telefonovali a obmedzili osobné stretnutia. Skôr nám bolo ľúto, že sa nemôžeme vidieť. Iste, rozprávali sme sa často cez telefón o korone, ale snažili sme brať celú situáciou s chladnou hlavou a zdravým rozumom :). O to viac sme si užili prvé osobné stretnutie.