ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

Čo by každá nevesta mala vedieť predtým, ako začne plánovať svadbu

Povedali ste áno, ale kladnou odpoveďou na otázku „vydáš sa za mňa?“ to všetko len začína. Máte pred sebou úlohu naplánovať svadbu svojich snov. Predtým ako sa do toho však pustíte vám prinášame pár tipov, ktoré, dúfame, vám to plánovanie uľahčia ☺.

Social Squares

Určite si rozpočet

Váš rozpočet je tá najdôležitejšia vec, ktorú musíte zvážiť predtým ako začnete svadbu vôbec plánovať. Ak vám budú rodičia, prípadne iní členovia vašej rodiny prispievať na svadbu, stretnite sa s nimi a preberte presne akú sumu a na čo vám môžu dať, aby ste ju vedeli zahrnúť do rozpočtu a zariadili sa podľa toho. Ak si svadbu budete platiť sami veľmi podrobne si preštudujte vaše financie, a to na čo a koľko míňate, aby ste si vedeli správne určiť sumu, ktorú môžete na svoju svadbu minúť. Akonáhle sa dostanete k tomu magickému číslu, ktoré bude predstavovať váš konečný rozpočet, držať sa ho!

Nie je to len o vás

Zahrňte do plánovania aj svojho nastávajúceho, počúvajte jeho pripomienky a dajte aj na jeho názory. Jednoducho povedané, pracujete so svojím snúbencom ako tím ☺.

Social Squares

Určite si priority

Sadnite si spolu so svojim partnerom ku všetkému a určite si tri najdôležitejšie výdavky vašej svadby. Je to jedlo, alkohol alebo hudba? Toto vám pomôže neprekročiť  rozpočet a tiež zistíte, ktoré veci sú pre vás v rámci plánovania svadby dôležité a koľko ste na ne ochotní minúť.

Vytvorte si mood board

V súčasnosti existuje také veľké množstvo rozličných zdrojov, ktorými sa dá inšpirovať, že je naozaj ťažké si vybrať. Najjednoduchšie je si na tento účel zvoliť jeden až dva. Je jedno, či to budú sociálne siete ako Instagram alebo Pinterest, časopisy o svadbe alebo blogy. Pri scrolovaní alebo čítaní zistíte, čo sa vám páči. Potom si vytvorte samostatnú nástenku na Pintereste alebo to môžete poňať úplne old – schoolovo a urobte si výstrižky z časopisov , ktoré potom pripevníte na skutočnú nástenku. Tá bude slúžiť ako váš mood board. Mať presnú víziu je vždy výhodou a tiež vám to pomôže pri vysvetľovaní svadobných predstáv vaším dodávateľom a všetkým, ktorí vám budú so svadbou pomáhať.

Social Squares

Buďte organizovaná

Pri plánovaní svadby sa vám skutočne oplatí byť organizovaná a mať vo všetkom poriadok. Na to vám veľmi dobre poslúži svadobný plánovač prípadne aplikácia na plánovanie svadby. Ten vám poskytne veľké množstvo rád a nápadov. Môžete si doň tiež zapísať všetky dôležité dátumy, kontakty a to do listy. A najväčšia výhoda? Všetko budete mať na jednom mieste a nič sa vám nestratí.

Nechajte si poradiť

Predtým ako začnete googliť všetkých možných dodávateľov, kvetinárov, fotografov a podobne, stretnite sa s kamarátkami alebo známymi, ktoré si už podobným kolotočom prešli. Majú predsa len viac skúseností a určite vám rady poradia, kto je naozaj najlepší a s kým sa dá bezproblémovo dohodnúť.

Vyberte si tému

Je jedno, či ide len o farebnú kombináciu vašej svadby alebo skutočnú tému, ako napr. Roaring Twenties alebo Hry o tróny, dôležité je, aby ste v tom mali jasno hneď od začiatku. Bude potom oveľa jednoduchšie sa rozhodovať pri výbere jednotlivých dodávateľov a posudzovaní vašich možností.

Vynechajte tradície, ak nie sú pre vás to pravé

Svadba znamená aj veľké množstvo tradícií. Ak však na ne veľmi s budúcim manželom nie ste, nenúťte sa do toho zbytočne. Je možné, že vašu mamu alebo starých rodičov trochu sklamete (oni sa s tým časom určite vyrovnajú 😉 ), ale je to z dlhodobého hľadiska oveľa lepšie riešenie ako sa nútiť do niečoho, čomu neveríte a svoju vlastnú svadbu si tak ani neužijete.

Social Squares

Bonusový tip na záver: Svadobný koordinátor na jeden deň

Ak si to môžete dovoliť, najmite si aspoň na deň D svadobného koordinátora, ktorý sa postará o všetky detaily a vy si budete môcť naplno užiť svoj svadobný deň ☺ .

A dostali sme sa pomaly na koniec nášho zoznamu. Dúfame, že sa vám naše rady a tipy zídu a vaša svadba vyjde na jednotku ☺ .